I. semifinálové zápasy play-off hádzanárskej extraligy mužov

Tatran Prešov - ŠKP Bratislava 36:30 (20:11)\r\nNa zápasy: 1:0
Najviac gólov: Pokopylo 9/2, Čorej 7, Gruca 5 - Dudáš 6, Tarhai 6/1, Mikéci 4
vylúčení: 10:7
ČK: Pekár - Dudáš obaja za tri vylúčenia
pok. hody: 5/4 - 3/2
635 divákov

Hoci bol jasným favoritom Prešov, predsa len sa čakalo, že Bratislavčania ho v prvom polčase viac potrápia. Nestalo sa, opak bol pravdou. Domáci sa presadili už z prvého útoku v 15. sekunde Pokotylom a hoci hostia ešte v tej istej minúte vyrovnali po strele Volenticsa, v ďalšom priebehu už ovládli dianie na palubovke východniari. Viedli 5:2, neskôr 7:4, policajtom sa v polovici prvého dejstva síce podarilo vyrovnať na 7:7, no bol to len záblesk. Hoci vzápätí Prešovčan Huňady nepremenil sedmičku, Šarišanov to nevyviedlo z tempa. V ich bránke vynikal spoľahlivý Bražnyk, v útoku sa Prešovčania presadzovali z protiútokov, no darilo sa aj pivotovi Čerejeovi, Na opačnom konci sa utápali v kope útočných nepresností hosťujúci hráči. Po výmene strán hostitelia výrazne poľavili, naopak, v šatni súpera bolo zrejme umývanie hláv. Policajti využívali diery v domácej obrane a z náskoku zeleno-bielych aj čosi ukrojili. 15 minút pred koncom bolo odrazu len 24:20. Tréner majstra František Šulc si následne zobral oddychový čas. Ani po ňom sa hra domácich výrazne nezlepšila, no stačilo to aspoň na udržanie ich bezpečného náskoku.

MŠK SIRS Pov. Bystrica - 1. MHK Košice 37:22 (14:9)
MŠK SIRS: Baďura, Drápal - Trabelssie, Krahulík 7, Ďuriš 1, Zaťko 3/1, Toms 5, Maťaš 3, Straka 3, Konušík, Kasagranda 1, Mažár 3, Kozák J. 5, Tůma 6
1. MHK: Olejár, Paul - Mazák 1, Faith 7, Nuber 1, Farkašovský 2/1, Hičo, Kolesár J. 2/1, Pecha 3/1, Strapko 3, Cibere, Urban, Kolesár M. , Petraško 3
Rozhodovali: Dvorský - Sivák
Pokutové hody: 2/1 - 5/3
Vylúčení: 10 - 7
Červená karta: Mazák /1. MHK/